Ubjedljivi Slovan, Cibona i Relfex

OSLOBOĐENJE,

Zadar je pobjedom nad Pivovarnom Laško produžio nadu Bosni za plasman na završnicu Široki u neizvjesnoj utakmici poražen od Partizana

Autori: E.MRZIĆ

Zadar je pobjedom nad Pivovarnom Laško 83:73 produžio nadu Bosni za plasman na završni turnir Goodyear lige. Jakov Vladovic (22 poena) bio je "krvnik" slovenacke ekipe, za koga odbrana domacina nije našla adekvatno rješenje. Da su u Laško došli po pobjedu vidjelo se odmah na pocetku susreta kada su gosti otvorili utakmicu trojkom. Domaci su u desetom minutu na kratko preuzeli vodstvo 10:9, da bi nekoliko minuta kasnije Zadrani nacinili razliku od 11 poena (29:39). Smirenom igrom, s lakim prodori .....