Lana Pudar zlatna nakon dva srebra

Ovo je prvi put u plivačkoj historiji Bosne i Hercegovine da je neko ušao u finale, a ne da je osvojio medalju, rekao je Đedović

Autori: ER.B.

Bosanskohercegovački plivači Lana Pudar (15) i Jovan Lekić (17) su na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu ostvarili fantastične rezultate. Vrhunski rezultati Lana Pudar (15), članica PK Orka, kao najmlađa takmičarka finalne utrke na 100 metara delfin, jučer je osvojila zlatnu medalju, s vremenom 57.56 sekundi. Drugoplasiranu Ruskinju Dariju Klepikovu ostavila je iza sebe čak 0.51 sekundi. Petnaestogodišnja Mostarka je prvo osvojila srebrenu medalju u disciplini 200 metara delfin s vremenom 2: .....