Igrači Sarajeva udarali sudiju Pekiju, a on uzvratio Samiru Šariću

OSLOBOĐENJE,

Sudija Pekija je u 50. minuti dosudio igranje rukom Šarica u šesnaestercu domacina, nakon cega je nastala gužva u kojoj mu je Trivunovic oteo kartone l Gotovo svi igraci Sarajeva ucestvovali su u guranju i udaranju Pekije, a najdeblji kraj izvukao je Šaric, kojem je sudija presudio udarcem, nakon kojeg je Šaric ostao na zemlji

Autori: J.LIGATA

Revanš-susret cetvrtfinala Kupa BiH izmedu Željeznicara i Sarajeva prekinut je u 50. minuti kod rezultata 1:0 za domace (strijelac Admir Rašcic u 43. minuti) zbog medusobnog udaranja izmedu igraca Sarajeva i sudije Duška Pekije iz Prijedora. Naime, u 50. minuti utakmice sudija Pekija je dosudio igranje rukom igraca Sarajeva Samira Šarica, koji je pao u šesnaestercu. Gosti su smatrali da je to bio prekršaj za najstrožiju kaznu i okružili su sudiju gurajuci ga. Igrac Sarajeva Vule Trivunovic tom .....