Godina obilježena pobjedama

OSLOBOĐENJE,

Od 19 borbi u prošloj godini, Hasanagic zabilježio sve same trijumfe l Do titule prvaka svijeta deklasirao sve protivnike l Katastrofalan odnos države prema uspješnim sportistima u BiH

Autori: HARIS HALILOVIĆ

Jedan od najuspješnijih sportista BiH prošle godine je kickbokser, Almedin Hasanagic. Hasanagic je u prošloj godini osvojio sve što se osvojiti moglo. Višestruki šampion BiH u aprilu je postao amaterski prvak Njemacke, osvajac Svjetskog KUP-a 2004., u Trieru, osvajac turnira K-1 u Srebreniku, u septembru, u Švicarskoj, na Svjetskom prvenstvu, na maestralan nacin, pomevši iz ringa sve svoje protivnike, za BiH je osvojio prvo zlato i pojas šampiona svijeta u poluteškoj kategoriji. Dvadesetcetverog .....