LITVANIJA NAKON 64 GODINE NA  TRONU EVROPE

LJILJAN,

Košarkaši Litvanije osvojili su naslov prvaka Starog kontinenta na 33. evropskom prvenstvu održanom u Švedskoj. Litvanci su u finalnom dvoboju svladali Špance s 93:84. U utakmici za trece mjesto Italija je svladala Francusku sa 69:67 (39:27), te tako osvojila broncanu medalju, ali se i kvalificirala za Olimpijske igre slijedece sezone u Atini

LITVANIJA NAKON 64 GODINE NA TRONU EVROPE

Autori: MUHAMED BIKIĆ

Košarkaši Litvanije osvojili su naslov prvaka Starog kontinenta na 33. evropskom prvenstvu održanom u Švedskoj. Litvanci su u finalnom dvoboju savladali Špance s 93:84 (19:20, 21:11, 22:17, 31:36). Na startu serija Španaca Ovo je prvi naslov prvaka Evrope za Litvaniju nakon pune 64 godine, samostalno su bili najbolji još davne 1939. godine, prije pripojenja SSSR-u. Španci su poceli finalni susret sa serijom 7-0, ali Litva se brzo vratila i prva cetvrtina završila je rezultatom 20:19 za Litvan .....