Cahill i Aloisi s  klupe do junaka

Do 83. minute Japan vodio s 1:0 a onda je tim Guusa Hiddinka s tri gola došao do uvjerljive pobjede

Cahill i Aloisi s klupe do junaka

Autori: IS.Ć.

Sve do 83. minute Japan je imao vodstvo protiv Australije, a kada je junak meca Tim Cahill prvi put savladao Kawaguchija sve se okrenulo na stranu „Soccerosa“. Osim što je postigao historijski prvi gol za Australiju na svjetskim prvenstvima, Cahill je novim pogotkom u 89. minuti odveo svoju selekciju do pobjede koju je u sudijskom vremenu potvrdio Aloisi. Pokušaji Viduke Australci su dobro otvorili susret, a Viduka je u tom periodu cak tri puta šutirao na gol protivnika. Japanci su brzim kontr .....