OSLOBOĐENJE,

Sjajni uspjesi mladih sportista Srbije su ozbiljno pod upitnik stavili i tvrdnju da je procvat sporta ilustracija uredenosti i stabilnosti države, što se teško može reci za Srbiju

Generacija odlučnih nauČila lekciju

Autori: BRANISLAV BOŠKOV

Datum 12. avgust je dva puta upisan u istoriju sporta Srbije. Prvi put 2006. godine kada je vodeca atletska vedeta Olivera Jevtic, osvojila prvu medalju za samostalnu Srbiju, dotrcavši druga na cilj maratonske trke na Prvenstvu Evrope. Potom ovog ljeta u ginisovski nestvarnom sportskom danu: vaterpolo reprezentacija je pobijedila u Svjetskom kupu u Berlinu, kajakaši osvojili srebrne i dvije bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu u Duizburgu, u Madridu, košarkaški juniori, postali su šampioni Ev .....