Odbrana za trijumf Banjalučana

NEZAVISNE NOVINE,

Posebno se u redovima Borca istakao golman Mehmedalija Mulabdic, nekadašnji reprezentativac BiH, koji je imao 18 odbrana

Autori: DEJAN MAKSIMOVIĆ

Banjalucki Borac prije svega sjajnom igrom u odbrani uspio je nanijeti prvi ovosezonski poraz Bosni Lido osiguranje, aktuelnom šampionu BiH. Banjalucani su pred 2.000 svojih navijaca u dvorani "Borik" slavili sa 25:23 i tako se bodovno izjednacili na liderskoj poziciji sa Sarajlijama. Susret je protekao u dosta izjednacenoj igri, a najviše su pokazale odbrane oba sastava. Susret je prelomljen u posljednjih desetak minuta. U 52. minuti rezultat je glasio 22:22, a domaci uspijevaju iskoristiti gre .....