DŽELALUDIN MUHAREMOVIĆ U «KLUBU 100

LJILJAN,

»U 83. derbiju slavio je Željeznicar koji sada ima 27 pobjeda. Sarajevo je ostalo na 25 trijumfa, a 29 susreta je bilo bez pobjednika. Ovaj, 83. derbi najviše ce ostati upamcen po 100. pogotku u Premijer ligi Dželaludina Muharemovica

Autori: MUHAMED BIKIĆ

Vjeciti gradski derbi, 83. po redu, izmedu Željeznicara i Sarajeva, odigran pred petnaestak hiljada navijaca oba tima, pripao je domacoj ekipi koja je slavila pobjedu rezultatom 2:1. Gosti poveli pa stali Vec u 3. minutu Agic je iz slobodnog udarca sa lijeve strane ubacio u gostujuci kazneni prostor, ali je Muharemovic zakasnio i ova prilika otišla je u nepovrat. Gosti su uzvratili tri minute kasnije, kada su došli u vodstvo. Pelak iz slobodnjaka s lijeve strane pogodio je stativu, a na odbijen .....