Donovan junak SADa, prošli i Englezi

OSLOBOĐENJE,

Iako su izgubili od Engleske 0:1, Slovenci do 92. minute utakmice izmedu SADa i Alžira bili u drugom krugu, a onda saznali da su Amerikanci postigli pogodak

Autori: M.I.

Iako je u trece kolo po grupama ušla sa prve pozicije, reprezentacija Slovenije u dramaticnom raspletu u grupi C završila je svoje takmicenje i nece vidjeti osminu finala Svjetskog prvenstva. Poraz od Engleske u Port Elizabethu od 0:1 i nije bio kraj svijeta za Slovence, s obzirom na to da su Sjedinjene Americke Države i Alžir u sudijskom vremenu igrali 0:0. Clinton svjedocio drami Takav ishod ipak bi ih vodio u drugi krug, no nekoliko trenutaka, u 92. minuti utakmice u Pretoriji Landon Dono .....